И Едерсон беснееше откако беше заменет! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Пеп Гвардиола реши да направи промена на голманската позиција во 69. минута, а тоа не му се допадна на Едерсон кој беше бесен што беше заменет.

Едерсон доби удар од Ромеро, но продолжи да игра, сепак Гвардиола реши да го извади, а голманот тоа не го прифати најдобро.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани