Италијанскиот коментатор во транс, еве ја реакцијата по голот на Закањи (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалската репрезентација на Италија се избори за пласман во осминафиналето откако извлече реми против Хрватска (1-1) во последното коло од групната фаза на Европското првенство.

Херој на „Аѕурите“ беше Матија Закањи, кој во 98 минута му даде гол на Ливаковиќ за израмнување. Овој погодок го фрли во транс италијанскиот коментатор Фабио Кареса кој на мрежата на „Скај Спортс“ буквално „полуде“ по израмнувањето на неговата репрезентација.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани