Идеалната единаесетка на Англија која нема да оди на ЕП изгледа моќно

by 24 фудбал
1 минути читање

Еден од селекторите кои се на слатки маки е Герет Саутгејт. Изборот на фудбалери за Европското првенство воопшто не е лесен за селекторот на Англија, особено ако се согледа моментот колку потенцијални играчи можат да се најдат на списокот.

Поради тоа Англичаните издвоија идеална единаесетка на фудбалери од оваа земја кои нема да одат на ЕУРО 2024. Тимот делува застрашувачки и е преполн со ѕвезди главно од Премиер лигата.

  • Идеален тим на Англија кој нема да игра на ЕП:

Од наведените играчи најмногу изненади изборот на Саутгејт да го отфрли Џек Грилиш, но и Хари Мегваер кој во минатото му беше столб на одбраната.

Во комбинација не се ниту голманот Поуп, дефанзивците Брејтвејт и Томори, бековите Мичел и Џејмс, играчите за врска Вард-Праус и Медисон, како и офанзивците Рашфорд и Санчо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани