Емполи со гол во 93. минута избори опстанок во Серија А (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Eмполи и наредната сезона ќе игра во Серија А со 2:1, а опстанокт ово Серија А го обезбеди во последните моменти од натпреварот.

Се до 93. минута Емполи бепе испаднат бидејќи имаше 1:1 и бод не му беше доволено. Тогаш во третата минтуа од судиското продолжение Нианг искроисти една прилика и донесе победа за својот тим.

Победата над Рома донесе голема еуфорија помеѓу навивачите кои по триугмто втрчаа на теренот.

Во останатите натпревари кои се играа вечерва Удинезе го победи Фросиононе со 0:1, Лацио ремизираше со Сасуоло 1:1, додека немаше победник и на средбата Верона – Интер (2:2).

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани