Емилијано Мартинез постави негативен рекорд во Премиерлигата!

by riste
1 минути читање

Аргентинскиот голман на Астон Вила, Емилијано Мартинез со денешниот автогол против Ливерпул, постави негативен рекорд во Премиерлигата.

Денешниот автогол за него беше трет во натпреварувањето. Ниту еден друг голман не си постигнал толку голови во историјата на Премиерлигата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани