Елмас се врати во Германија и ги почна подготовките со Лајпциг за новата сезона (ФОТО)

by riste
7 минути читање

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас, по краток престој во Скопје им се врати на клупските обврски во Германија каде ги почна подготовките со Лајпциг за новата сезона.

Елмас ќе ги има првите подготовки со Лајпциг пред сезона откако во минатата таму пристигна во јануарскиот преоден рок.

Се очекува македонскиот репрезентативец да има значително поголема минутажа отколку што имаше во изминатите месеци.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани