Ди Марија донесе победа за Аргентина над Еквадор! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Аргентина со минимални 1-0 го совлада Еквадор во пријателски натпревар, а стрелец на единствениот гол беше Анхел Ди Марија.

Клучниот момент се случи во 40. минута кога по една убава акција, Ди Марија со искусна завршница погоди и донесе водство на Аргентина од 1-0, што беше и конечен резултат.

Меси од клупата го почна натпреварот, во игра влезе во 56. минута, токму на местото на Ди Марија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани