Димитриевски: Секогаш ќе го носам Рајо во срцето!

by bojan
1 минути читање
Димитриевски

Столе Димитриевски на социјалните мрежи се збогува со Рајо, порача дека клубот од „Ваљекас“ секогаш ќе биде во неговото срце.

Столе Димитриевски ова лето ќе започна нова авантура, Македонецот се сели во Валенсија.

Во саботата беше неговиот последен натпревар во Рајо, кој за жал го преседе на клупата за резерви.

Па голманот денеска преку социјалните мрежи реши да се збогува со сите.

„Ви благодарам. Ви Благодарам. Ви Благодарам. Среќен сум што шест години бев дел од овој специјален клуб. Секогаш ќе го носам Рајо во срцето“ – гласеше пораката на Столе Димитриевски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани