Димитриевски ги поминал лекарските прегледи во Валенсија!

by Стефан
1 минути читање

Како дополнување на претходната вест, италијанскиот новинар Фабрицио Романо сега објави дека македонскиот голман Столе Димитриевски ги поминал лекарските прегледи во Валенсија.

Повеќе нема никакви дилеми, Димитриевски ќе го чува голот на Валенсија, а официјалната потврда може да се очекува и до крајот на денот.

Договорот кој ќе го потпише Димитриевски со Валенсија ќе бидде со важност на четири години, односно до јуни 2028 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани