Де Лихт ќе биде нов дефанзивец на Манчестер јунајтед, трансферот е пред реализација

by riste
0 минути читање

Манчестер јунајтед и Баерн Минхен се многу блиску до договор за трансфер на Матијс Де Лихт вреден околу 50 милиони евра.

Се очекува трансферот да биде комплетиран многу брзо откако ќе заврши настапот на Холандија на Европското првенство.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани