Дарвин Нуњез со хет-трик му пресуди на Мексико (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Уругвај силно тргнаа во подготовките за претстојната Копа Америка. Оваа селекција со убедливи 0-4 го совлада Мексико, а ѕвезда на вечерта беше Дарвин Нуњез.

Напаѓачот на Ливерпул беше „алфа и омега“ на теренот за Уругвајците, бидејќи со хет-трик ја обезбеди победата на својот тим. Нуњез го отвори резултатот во седмата минута од средбата, а погодуваше и во 44. и на стартот на второто полувреме во 49. минута.

Освен Дарвин Нуњез меѓу стрелците се запиша и Факундо Пелистри во првиот дел. Натпреварот во Денвер мина без било каква неизвесност. Мексиканците беа вон ритам, додека Уругвај покажа завидна форма пред стартот на континенталниот собир во Јужна Америка.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани