Данди и Трапановски се договорија – познати и детали!

by Стефан
1 минути читање

Според последните информации Кристијан Трапановски прифатил двегодишепн договор со шкотскиот тим Дан Јунајтед.

Понудата на Данди до напаѓачот на Шкупи била договор до 2026 година со опција истиот да биде продолжен на уште една.

Трансферот на Трапановски е договорен и прегледите закажани, а за комплетирање се чека уште работната дозвола

Во редовите на Данди, Трапановски пристигнува како слободен играч откако претходно го напушти Шкупи. Тој ќе биде третиот Македонец во оваа земја таму веќе настапуваат Бојан Миовски за Абердин и Давор Здравковски за Мадервил.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани