Грузијците се вратија дома, река народ во Тбилиси ги дочека како херои (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Грузија испишаа историја и на своето прво Европско првенство играше осминафинале, но загуби од Шпанија и беше елиминирана.

И покрај тоа, ова е огромен успех за грузискиот фудбал. Поради тоа фудбалерите беа поздравени од навивачите и силно поддржани за време на турнирот, но и по враќањето дома.

На улиците во Тбилиси излезе река народ да ги дочека репрезентативците на Грузија како национални херои. Тие се возеа на отворен автобус и имаа вечер која нема да ја заборават.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани