Голем подвиг: Пешачел 1.609 километри за да пристигне на Европското првенство

by Стефан
1 минути читање

Шкотската репрезентација вечерва со натпреварот против домаќинот Германија ќе го отвори Европското првенство, а пред овој натпревар еден шкотски фан се одлучил на голем подциг.

Имено, извесен Крег Фергусон на 4. мај од Галзгов го започнал своето патување со цел да собере фиансиски средства за хуманитарна организација.

До неговата крајна дестинација, Минхен каде што Шкотска го игра првиот натпревар испешачил 1.609 километри.

Фергусон поминал низ неколку држави и успеал да собере 51.000 фунти, а во Минхен беше пречекан од новинарите и останатите фанови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани