Винисиус имаше супер партија, но по мечот не пропушти да се пожали!

by riste
1 минути читање

Бразил со 4-1 го победи Парагвај, а играч на натпреварот беше Винисиус Жуниор кој даде два гола.

Винисиус е еден од најдобрите играчи во светот во моментов, но важи и за фудбалер кој често се жали поради различни работи.

Против Парагвај, Бразил доби два пенали, противникот заработи и црвен картон, но Винисиус имаше забелешки на судењето.

„Многу е тешко да се игра на овие стадиони на кои судиите секогаш се против нас. Начинот на кој КОНМЕБОЛ го третира Бразил е многу комплициран“, изјави Винисиус по натпреварот.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани