Вардар Неготино промовира три млади засилувања

by 24 фудбал
1 минути читање

Второлигашот Вардар Неготино промовира три нови имиња за следната натпреварувачка сезона во ВМФЛ.

Тимот од Неготино се засили со тројца млади фудбалери на голманската позиција, во офанзивата и на десната бековска. Нови членови на Вардар Неготино се Славе Вргов, Живко Крстев и Дарко Донов.

Славе Вргов доаѓа од редовите на Брера Струмица и е младински репрезентативец на Македонија. Крстев настапува во офанзивата и исто така доаѓа од Брера, а минатата сезона во младинскиот шампионат постигна дури 30 гола. Од друга страна, Донов се сели во Неготино од штипска Брегалница и настапува на десната бековска позиција.

Клубот најави дека засилувањата ќе бидат претставени на „Цвај Арената“ во вторник.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани