Варгас со супер гол ја зголеми предноста на Швајцарија, Италија е пред елиминација! (ВИДЕО)

by riste
0 минути читање

По само неколку секунди игра во второто полувреме, Швајцарија постигна нов гол и го зголеми водството на 2-0.

Стрелец на голот беше Варгас кој постигна убав гол, Донарума беше немоќен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани