Бурни пет минути во Дизелдорф: Англија прими гол, па експресно се врати! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

По една игра без многу шанси за гол видовме бурни пет минути од 75. до 80. минута во натпреварот помеѓу Англија и Швајцарија.

Прво Швајцарија прва стигна до водство, а потоа Англија брзо се врати со гол на Букајо Сака. Швајцарците до водство ги доведе Емболо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани