Брера ја засили офанзивата со француски фудбалер

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалскиот клуб Брера Струмица се пофали со првото ново засилување за следната сезона.

По серијата заминувања од Струмица, клубот го промовира Џибрил Дианеси кој доаѓа во ПМФЛ по настапи во Белгија, Холандија и Франција. 28-годишникот игра на позицијата десно крило и пристигнува од редовите на Ла Лувиер.

Кариерата на Дианеси тргна преку Тулуз. Тој потекнува од Мали, меѓутоа во францускиот клуб настапуваше уште од младинските категории и заигра за Б тимот. Следеа трансфери во Фортуна Ситард и Мастрихт во Холандија, играше за Пау од Франција, како и за Калју во Естонија.

Последниот ангажман му беше во белгиската втора лига за екипата на Ла Лувиер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани