Борбата за пехар само што почна, а Влаховиќ веќе му донесе водство на Јуве! (ВИДЕО) 

by Иван
1 минути читање

Само што стартува финалето на Копа Италија, а екипата на Јувентус дојде до предност против Аталанта.

Душан Влаховиќ доби топка низ одбраната на тимот од Бергамо, па српскиот напаѓач рутински го матира голманот Карнесеки.

Ова е прв гол на Влаховиќ по пауза од речиси еден месец. Последно Србинот даде гол во Серија А против Каљари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани