Блесна Чави Симонс: Холандија со супер гол по седум минути води против Англија! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Холандија по само седум минути стигнува до водство во второто полуфинале на Европското првенство.

Ако вчера блескаше 16-годишниот Ламин Јамал, денеска 21-годишниот Чави Симонс постигна одличен гол и со силен удар од далечина го матираше голманот Џордан Пикфорд кој беше неоќен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани