Белингем со ножички во 95. минута ја спаси Англија и го однесе мечот во продолженија! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Англија се спаси во самиот финиш од натпреварот кога Белингем погоди со ножички и израмни на 1-1, Словачка може да жали, беа на прагот на сензација.

Натпреварот отиде во продолженија во кои психолошката предност би требало да ја има Англија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани