Белингем помина со парична казна, Англичаните може да здивнат

by riste
1 минути читање

Како што се шпекулираше, Џуд Белингем доби само парична казна од УЕФА за непристојниот гест кој го направи на мечот против Словачка.

Белингем ќе треба да плати 20.000 евра за провокациите кон Словаците кога симулираше полов орган.

Англичаните стравуваа и од можна суспензија за нивниот клучен играч, но УЕФА му прогледа низ прсти.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани