Белингем и Винисиус се скараа кој е најдобар фудбалер во светот! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Низ улиците на Мадрид денеска се одржува шампионската парада на фудбалерите на Реал, а интересен беше дијалогот меѓу Винисиус Жуниор и Џуд Белингем.

Белингем и Винисиус беа заедно на автобусот кога новинарот од клупската телевизија дојде кај нив.

„Јас сум тука со БЕЛИГОЛ“, рече Винисиус.

„Јас сум тука со најдобриот фудбалер во светот“, рече Белингем.

„Тој е најдобриот“, додаде Винисиус покажувајќи накај Белингем.

„Не, не“, врати Англичанецот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани