Белингем е играч на сезоната во Ла Лига! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Новата ѕвезда на Реал Мадрид, Џуд Белингем е прогласен за најдобар играч на сезоната во шпанската лига.

Белингем се покажа како вистинска инвестиција на Реал Мадрид, Англичанецот покрај извонредната игра во средниот ред, успеа да постигне и дури 19 голови, а имаше и шест асистенции. Тој заслужено е прогласен за играч на сезоната во Ла Лига.

За најдобар тренер е прогласен стратегот на Жирона, Мичел Санчез.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани