Белингем вечерва ќе игра со инјекции против болка!

by Стефан
1 минути читање

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата е второто полуфинале во кое ќе се сретнат Реал Мадрид и Баерн Минхен. Првиот натпревар во Минхен заврши без победник 2:2, па така вечерва освен домашниот терен на Реал, некоја од екипите нема посебна предност.

Стартните состави се веќе познати, а помеѓу стартерите на Реал Мадрид е и еден од најважните фудбалери на овој тим, англискиот репрезентативец, Џуд Белингем.

Имено, Белингем вечерашниот натпревар ќе го игра со инјекции против болки, па ќе видиме како ќе се снајде на теренот.

СОСТАВИТЕ НА ЕКИПИТЕ:

РЕАЛ МАДРИД: Лунин, Карвахал, Начо, Менди, Валверде, Чуамени, Крос, Белингам, Родриго Винисиус.

БАЕРН МИНХЕН: Ноер, Де Лихт, Дајер, Гнабри, Кејн, Кимих, Лајмер, Мазрауи, Мусиала, Павловиќ, Сане.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани