Барселона со победа против Севиља ја заврши сезоната во Ла Лига (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Сезоната во шпанската Ла Лига, Барселона ја заврши со победа над Севиља од 1:2.

Во натпревар без резултатско значење каталонскиот гигант славеше со головите на Роберт Левандовски и Фермин Лопез додека за Севиља стрелаше Ел Несири.

Полскиот напаѓач го отвори резултатот по 15 минути игра, додека Ел Несири на истекот на половина час донесе изедначување.

Победата за Барселона ја обезбеди Лопез со голог во 59. минута. Сезоната Барселона ја заврши со 85 бода на втората позиција, додека Севиља е на 14. позиција со 41 бод.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани