Барди со Трабзон ќе игра за куп трофејот во Турција! (ВИДЕО)

by Стефан
2 минути читање

Капитенот во македонската фудбалска рперезентација Енис Барди вечерва со својот Трабзонспор обезбеди пласман во финалето на националниот Куп на Турција.

Трабзон немаше проблеми па така и во реваншот со убедливи 0:4 само го потврди пласманот во натпреварот во кој ќе игра за трофејот.

Во првиот натпревар Барди и друштвото дојдоа до есна победа од 3:2, додека вечерва до победата дојдоа и полесно од очекувањата. Противник во финалето ќе им биде Бешикташ.

Барди не постигна гол, но на теренот беше од почетокот и го одигра комплетниот натпревар.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани