Балотели пак во центарот на скандал: Пијан шеташе и паѓаше по улици (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Италијанскиот фудбалер Марио Балотели пак се најде во центарот на вниманието, одново поради негативно однесување.

Поранешниот репрезентативец е фатен на видео како пијан се шета и паѓа по улица во италијанскиот град Удине. Според информациите, снимката е настаната по натпреварот во осминафиналето на Европското првенство во кој Италија загуби од Швајцарија со 2-0.

Заедно со пријател, Балотели едвај оди и не можеше да стане откако падна на улицата. Во моментов тој е слободен агент откако му истеке договорот со Адана Демирспор.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани