Аталанта игра како во транс: Лукман со два гола го шокираше Леверкузен! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Екипата на Аталанта има фантастичен почеток во финалето на Лигата на Европа и по половина час игра против одличниот Леверкузен сезонава веќе имаат предност од 2:0.

Благодарение на Лукман кој постигна два гола прво во 12. минута, а потоа и во 26. Италијанскиот тим има солидна предност.

Сепак, кој смее да го отпише Леверкузен кој сезонава многу пати се враќаше од тешки ситуации.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани