Арне Слот и официјално е назначен за нов тренер на Ливерпул

by riste
1 минути читање

Холандскиот стратег Арне Слот ја почнува својата нова работа, неговиот најголем предизвик, главен тренер на Ливерпул.

Иако од поодамна беше јасно дека Слот е наследникот на Клоп во Ливерпул, тоа беше потврдено и од двајцата тренери, а сега стигна известување и од клубот.

„Арне Слот денеска и официјално ја почнува својата улога како главен тренер на Ливерпул“, стои во соопштението на клубот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани