Анчелоти: Реал нема да игра на Светското клупско првенство, ќе ја одбиеме поканата!

by riste
1 минути читање

Карло Анчелоти вели дека Реал Мадрид ќе одбие да биде дел од Светското клупско првенство кое треба да се одржи во 2025 година со 32 тима. Тој верува дека и други екипи ќе го направат истото.

ФИФА од следното лето ќе почне дебитира со ново натпреварување, Светско клупско првенство кое треба да се одржи со 32 екипи, но најдобриот тим изгледа нема да биде таму доколку не се пормени нешто во меѓувреме.

„Реал Мадрид нема да игра на Светското клупско првенство на ФИФА“, вели Анчелоти.

„Еден меч на Реал Мадрид вреди 20 милиони евра, а тие ни ги даваат тие пари за цел турнир. Реал Мадрид како и други клубови, ќе ја одбие поканата“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани