Анчелоти откри што е тајната на успехот на Белингем и зошто веднаш стана ѕвезда на Реал Мадрид

by riste
1 минути читање

Џуд Белингем импресионираше во првата сезона во Реал Мадрид дотолку што ја доби наградата за најдобар играч во Ла Лига.

На сите им беше јасно дека Белингем е квалитетен играч, но никој не веруваше дека толку лесно и брзо ќе стане главен играч на гигант каков што е Реал Мадрид.

„Тој е зрел, многу сериозен, не изгледа како дете од 20 години. Светот не го гледа него како дете, како што го гледаат Арда Ѓулер на пример. Џуд повеќе како голем брат отколку како син“, вели Анчелоти.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани