Анчелоти одлучил: Куртоа ќе биде стартер за Реал Мадрид во финалето од Лигата на шампионите

by riste
0 минути читање

И покрај тоа што Лунин бранеше на патот до големото финале, Карло Анчелоти одлучил Тибо Куртоа да биде меѓу стативите на последниот меч во Лигата на шампионите, пишуваат шпанските медиуми.

Со мислењето на Анчелоти, наводно согласен бил и претседателот Флорентино Перез. Двајцата сметаат дека со Куртоа ќе имаат повеќе шанси за трофејот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани