Анчелоти: Му кажав на Крос, ако се предомисли, треба само да ми се јави!

by riste
0 минути читање

Тони Крос одлучи да стави крај на фудбалската кариера и покрај тоа што играше во голема форма во последната сезона, Анчелоти остави простор за Германецот да ја промени одлуката.

„Веќе му кажав на Тони Крос, ако се предомисли во наредните месеци, само треба да ми се јави и ќе почнеме повторно“, рече Анчелоти.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани