Анчелоти влезе во соблекувалната на Реал и погледнете што се случи! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Реал Мадрид вчера ја завери новата титула во шпанското првенство, Карло Анчелоти си ја заврши домашната работа, па можеше и да се развесели.

Анчелоти е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот, но и човек кој знае да прославува.

Фудбалерите на Реал го победија Кадиз, а потоа останаа во просториите на Бернабеу да го гледаат дуелот на Барселона со Жирона. Откако Каталонците не победија, славјето можеше да почне.

Една реакција на Анчелоти стана хит. Фудбалерите на Реал Мадрид се веселеа, но кога влезе тој се смирија, сепак Италијанецот иницираше ново исто скокање и пеење: „Шампиони!“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани