Англија игра лошо, едвај се спаси против Словачка, но останува прв фаворит за освојување на ЕП!

by riste
1 минути читање

Во пресрет на четвртфиналните натпревари кои почнуваат утре, обложувалниците ги извадија коефициентите на фаворити за освојување на Европското првенство.

Пред почетокот на натпреварувањето Англија беше прв фаворит, но англичаните досега не импресионираа во ниту една партија од одиграните четири. Секунди недостасуваа да бидат елиминирани од Словачка, но и покрај тоа, букмејкерите им даваат најголеми шанси за освојување на ЕП.

На второто место се проби Шпанија која изгледа најдобро досега, а Франција која важеше за втор фаворит, сега е трета со ист коеифициент како и Германија.

Следуваат Холандија, Португалија и Швајцарија, а убедливо најмали шанси ѝ се даваат на Турција.

Коефициенти за освојување на ЕП:
Англија 4,5
Шпанија 5
Франција 5,5
Германија 5,5
Холандија 8
Португалија 10
Швајцарија 15
Турција 35

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани