Адејеми даде неверојатен гол на тренинг, на Хумелс не му се веруваше! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

На официјалниот тренинг на „Паркот на Принцовите“ пред денешниот меч со ПСЖ, фудбалерот на Борусија Дортмунд, Карим Адејеми даде луд гол.

Адејеми погоди со шуд од далеку зад голот, на Хумелс не му се веруваше до степен што легна на теренот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани