Зидан: Не сум изненаден од тоа што го направи Мбапе на Камп Ноу

by
1 минути читање

Мбапе доминираше на Камп Ноу, даде три гола против Барселона и беше главен во победата од 4-1.

Реал Мадрид долго време се поврзува со францускиот напаѓач, а Зидан вели дека го следи како и секој друг фан, му ги гледа сите натпревари.

„Не сум изненаден од тоа што го направи Мбапе на Камп Ноу“, вели Зидан.

„Му ги гледам сите натпревари и уживам кога гледам добрии работи. Но тоа како и сите фанови“.

„Дали го преферирам Мбапе или Халанд? Велам дека сакам да гледам добри фудбалери ии тие двајца се играчи на сегашноста и иднината, но нема да ви одговорам кој преферирам. Важната работа е што овие играчи се одлични“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани