Запознајте го Вејн Шо, голманот на Сатон кој би можел да брани против Арсенал (ФОТО)

by
1 минути читање

За добрите игри
во ФА Купот и сензацијата против Лидс, петтолигашот Сатон беше награден со дуел
против големиот Арсенал во ждрепката за осминафиналето.

Малиот клуб сега
е во центарот на вниманието, а за медиумите особено е интересен нивниот
резервен голман.

Се работи за Вејн
Шо, кој има 45 години и тежи околу 115 килограми.

Секако, мали се
шансите тој да брани против Арсенал, но сигурно ќе биде прилично интересно
доколку го видиме помеѓу стативите.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани