Во соблекувалната на Сатон, еве што ги чека ѕвездите на Арсенал (ФОТО)

by
1 минути читање

„Топчиите“
вечерва гостуваат во јужен Лондон, но ѕвездите на Арсенал ќе имаат чуство како
да се далеку од дома.

Теренот на Сатон
има вештачка трева која и не е толку лоша, но затоа пак соблекувалната е
посебна приказна.

Играчите на
Арсенал ќе треба да се пресоблекуваат на двена клупа, а по крајот на средбата
веројатно и да се истушираат со ладна вода, или млка во најдобар случај!

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани