Во Црна Гора се случи нешто невидено, сите натпревари завршија 0-0!

by
0 минути читање

Според статистиката Втората лига во Црна Гора не важи за ефикасно натпреварување, но она што се случи синоќа го привлече вниманието многу подалеку од Балканот.

Една од вестите во светските спортски медиуми се и резултатите од црногорската втора лига.

Имено сите пет натпревари завршија со резултат од 0-0.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани