Венгер полуде по загубената топка на Озил и голот на Агуеро (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Менаџерот на
Арсенал, Арсен Венгер поминува низ тежок период од кариерата, притисокот е
огромен по слабите резултати, па Французинот често знае да полуде на клупата.

Таква беше
ситуацијата и на денешниот натпревар против Манчестер Сити, кога кон финишот на
првиот дел Месут Озил загуби топка на средината од теренот а несигурната
одбрана на „Топчиите“ му овозможи на Кун Агуеро да донесе ново водство за
„Граѓаните“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани