Валенсија удри по своите играчи: Бакали и Кансело како да беа напаѓачи на Атлетико

by
1 минути читање

Играчите на Валенсија
се најдоа „на тапет“ откако вчера загубија со 3-0 на гостувањето на Висенте
Калдерон.

На официјалната
веб страна се појави анализа во која се упатени остри критики на адреса на
фудбалерите, особено на Кансело и Бакали.

„Многу лош
натпревар за Валенсија, без интензитет и компетитивност, сериозни грешки во
одбраната, малку амбиција за напад и јасна супериорност на Атлетико од
почеток до крај

гласи првиот пасус.

Во анализата исто
така се вели дека голманот на Атлетико, Јан Облак бил само „гледач повеќе“, а
Бакали и Кансело „играа како напаѓачи на Атлетико“.

Исто така авторот
пишува дека „резултатот можеше да биде скандалозен доколку Атлетико Мадрид беше
попрецизен
“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани