Уште една ѕвезда ги одбра парите во Кина, Пато потпиша за Тианџин

by
0 минути читање

По неуспешната авантура во Челси, Пато се пресели во Виљареал, но иако беше солиден во Примера, реши да ги одбере кинеските пари и по само шест месеци да ја напушти Шпанија.

Тој го комплетираше трансферот во Тианџин Куанџијан каде што тренер е славниот Фабио Канаваро. Тоа е клуб кој прв пат ќе игра во најсилната кинеска лига.

„Многу сум среќен што ќе бидам дел од оваа нова фамилија, Тианџин Куанџијан“ – напиша Пато на својот твитер профил.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани