УЕФА го одложи Европското првенство за следната година

by
1 минути читање

Норвешката фудбалска федерација која е дел од денешниот состанок на УЕФА, твитна дека Европското првенство е одложено за 2021.

Тоа ќе се игра од 12 јуни до 12 јули следната година.

Наскоро се очекува и УЕФА преку нивната официјална страна да ја потврди оваа вест.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани