Тренерот на Ница за црвениот картон на Балотели: Моите последни зборови беа да внимава да не биде исклучен…

by
1 минути читање

„Супер Марио“
вчера на дуелот со Лориен го заработи третиот црвен картон оваа сезона,
напаѓачот беше испратен во соблекувалната окако му дофрли нешто на судијата.

Тренерот на Ница,
Лусиен Фавр не сака да го обвини играчот, но вели дека секогаш пред излегување
од соблекувалната им повторува на играчите да внимаваат да не бидат исклучени.

„Не го обвинувам
Балотели
– вели Фавр. „Моите
последни зборови пред излегување од соблекувалната се играчите да внимаваат да
не бидат исклучени или пак да направат глуп пенал, но…
.

„Не занам што се
случи, веројатно нешто му кажал на судијата…

„Марио изминатава
недела одлично тренираше, беше многу повеќе инволвиран, иако понекогаш е
потребно да му стоите над глава
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани