Тотнем во Германија го најде наследникот на Мурињо, следните четири меча се клучни за Португалецот

by
0 минути читање

По одличниот старт на сезоната, Тотнем влезе во лоша форма по што се зголемија шпекулациите за отказ на Мурињо.

„Телеграф“ пишува дека клубот ги разгледува опциите за негов наследник, а прв пик е Јулијан Нагелсман.

Сепак според „Дејли Мејл“, следните четири меча ќе бидат клучни за Мурињо а противниците се такви да Тотнем треба да победи на секој од овие дуели.

Утре играат против Волфсбергер во Лига Европа, а потоа следуваат дуели од Премиерлигата против Барнли, Фулам и Кристал Палас.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани