Тотенхем фуриозно против Ватфорд до нови три бода (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тотенхем има
фантастична сезона, остана единствениот тим кој му создава каков таков притисок
на лидерот Челси.

Денеска на Вајт
Харт Лејн го совладаа Ватфорд со убедливи 4-0.

Серијата ја
отвори Деле Али со прекрасен гол во 33. минута од натпреварот. Веќе во 39. минута
Дајер со силен удар од далечина зголеми на 2-0.

Следуваа два
погодоци на Сон, едниот пред крајот на првото полувреме, вториот десет минути
по почетокот на вториот дел.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани