Со Меси во Барселона слета уште една голема ѕвезда, навивачите се возбудија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Очекувано беше слетувањето на Меси во Барселона, но она што ги возбуди навивачите е тоа што со истиот лет пристигна и Лаутаро Мартинез.

Мартинез од Барселона треба да се упати кон Милано, но тој долго време се поврзуваше со каталонскиот клуб па навивачите се возбудија поради неговото доаѓање во нивниот град. Социјалните мрежи вријат од коментари за Лаутаро.

Дали Лаутаро следното лето конечно ќе пристигне во Барселона веројатно ќе зависи и од тоа дали неговиот сонародник Меси ќе остане на Камп Ноу.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани